Teslimat Şartları

Teslimat Şartları:


· Siparişleriniz, anlaşmalı kargo firması (MNG Kargo) veya Moto Kurye ile tarafınıza teslim edilmektedir.  


· Havale, kredi kartı ve paypal ile vereceğiniz  yurtiçi siparişlerinizde,  kargo taşıma  bedeli MNG Kargo ile ücretsizdir.  Aynı gün teslimat istenildiğinde () İstanbul içerisinde Avrupa Yakası için 75 TL, Anadolu Yakası için 120 TL ücret ile siparişleriniz Moto Kurye ile teslim edilir.   


· Kapıda nakit ödeme siparişlerinizde kargo taşıma bedeli yine tarafımızdan karşılanmakla birlikte kargo tarafından 8 TL tahsilat komisyonu alınmaktadır.   


· KKTC ve Yurtdışı siparişlerinizde kargo ücreti alıcı tarafından ödenmektedir.  


· KKTC ve Yurtdışından vereceğiniz siparişlerinizde oluşabilecek vergi ve harçlar alıcı tarafından karşılanmaktadır.  


· Kargonuz, tarafınızdan  aksi belirtilmedikçe üye adına gönderilmektedir. Adreste bulunmadığınız taktirde 1. Derece akrabalarınıza kimlik ibraz edildiğinde teslim edilebilmektedir. Bunun haricinde ki teslimatlar kargo firmalarının insiyatifindedir.  


· Kargo teslimi sırasında adreste bulunamadıysanız kargonuz teslimat şubesinde genellikle 3 iş günü bekletilmektedir. Bu süreler içerisinde teslim alınmayan kargolara tarafımıza geri gönderilir. 2. kez kargoya teslim edilen siparişlerin kargo ücretleri alıcı tarafından karşılanmaktadır.  


· Kargonuzu teslim alırken mutlaka kargo görevlisi eşliğinde kontrol ederek teslim alınız. Kargonuzla ilgili herhangi bir problem olduğunu düşünüyorsanız kargo görevlisine tutanak tutturup  kargoyu teslim almayarak 0 212 909 48 57 numaralı telefonumuzdan çağrı merkezimizle iletişime geçmeniz yeterlidir.  


· Siparişinizin kargoya tesliminden sonra adres değişikliği için 0 212 909 48 57  numaralı telefonumuzdan çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.  


· Hafta içi saat 16:00, Cumartesi günleri saat 12:00'a verdiğiniz siparişleriniz ürünlerinizin tamamı stoklarda hazır ise  aynı gün kargoya teslim edilmektedir.  Belirtilen saatlerden  sonra vereceğiniz siparişleriniz bir sonraki iş günü işleme alınacaktır. Siparişinizdeki ürünler stoklarda bulunmuyorsa, müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçecektir.  


· Kargolarınızın  tarafınıza teslim süreleri kargo firmaları tarafından belirlenmektedir. İstanbul ve çevre illerine genellikle 1 iş günü, daha uzak bölgere ise genellikle 2 iş gününde teslimat yapılmaktadır. Bu süreler kargo firmasının yoğunluğuna hava şartlarına vb sebeplere bağlı olarak değişebilmektedir. Kargo şubesinin bulunmadığı merkeze uzak köy, ve bölgelerde teslimatlar sınırlı olabilmektedir.  


· Resmi tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.  


· Eğer siparişinizin teslim edilmesi, kargo tarafından belirtilen süreyi aştıysa,  çağrı merkezimizi arayabilir  veya arama talebi bırakabilirsiniz. Temsilcilerimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir